Skip to Content

جشن پیروزی انقلاب برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، جشن پیروزی انقلاب به مناسبت دهه مبارک فجر و آغاز چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی روز دوشنبه 16 بهمن ماه با حضور آقای دکتر سیدمحمد حسینی دبیر کانون دانشگاهیان ایران اسلامی، مسئولان، کارکنان و دانشجویان در سالن غدیر پردیس کرج دانشگاه برگزار شد.
آقای دکتر سیدمحمد حسینی دبیر کانون دانشگاهیان ایران اسلامی ضمن گرامیداشت ایام الله مبارک دهه فجر و تسلیت ایام فاطمیه گفت: بارزترین ویژگی حضرت فاطمه زهرا (سلام الله) شهادت در راه ولایت و امامت است که به عنوان اولین شهید این راه هستند.
در ادامه دکتر حسینی با اشاره به آیه شریفه "جاء الحق و زهق الباطل " گفت: در قرآن کریم خطاب به حضرت موسی آمده است: به قوم خود یادآوری کن که از فقر و تاریکی رها شدید و به این جایگاه رسیدید. وی افزود: لازم است ببینیم پیش از این چه موقعیتی داشتیم و هم اکنون در چه جایگاهی هستیم. 
وی با ذکر وقایع 15 خرداد سال 42 خاطر نشان کرد: اسنادی مبنی بر بیانیه حضرت امام خمینی علیه حکومت طاغوتی و قیام لله در سال 1323 موجود است که بیانگر جهت گیری ایشان، نگاه و بینش حضرت امام با استناد به انبیاء و اولیاء است.
ایشان افزود: در تمام دوران های تاریخی پیش از انقلاب، در هر مرحله ای موجی از عقب نشینی وجود دارد. وی گفت: اوایل انقلاب روستاها جاده نداشتند و در فقر کامل به سر می بردند به عبارتی 70 درصد روستاها هیچ خدماتی نداشتند.
دکتر حسینی گفت: در چهل سال گذشته با چالشهای جدی و همه جانبه، تهدید و تحریمهای فراوان روبرو بودیم. بنا بر فرموده رهبر معظم انقلاب باید واقع بین باشیم، زخم هایی هست که نباید اجازه سوء استفاده بیگانگان را بدهیم. 
ایشان در ادامه تبیین کرد: ثمره انقلاب، جایگاه ارزشمند کنونی است که نباید فراموش کنیم. 
دکتر حسینی گفت: هم اکنون در حوزه سلول های بنیادین جایگاه دهم جهان را داریم در حالیکه پیش از انقلاب اکثر خدمات پزشکی توسط پزشکان هندی و بنگلادشی در کشور صورت می گرفت.
ایشان در پایان افزود: دستیابی به چرخه کامل سوخت هسته ای و غنی سازی اورانیوم، ساخت و ایجاد سامانه های موشکی و نظامی، ساخت دارو، تولید فولاد، پرتاب ماهواره، افزایش امید به زندگی و افتخارات درخشان دانشجویان در عرصه جهانی گوشه ای از ثمرات چهل ساله انقلاب است.
در ادامه حجت الاسلام والمسلمین امیر ابراهیم زاده مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه ضمن گرامیداشت دهه مبارک فجر و تسلیت ایام فاطمیه گفت: حضور دانشجویان، کارکنان و مسئولان نقطه قوت برای ارزش نهادن به این مراسم است.
ایشان گفت: برای ارزیابی عمر چهل سال انقلاب باید عملکرد نظام جمهوری اسلامی را با حکومت طاغوتی گذشته مقایسه کنیم تا تفاوت ها وکارآمدی ها مشخص می شود. 
وی در ادامه سخنان خود افزود: شعار اصلی انقلاب "استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی" بود که چرایی شکل گیری آن را تبیین میکند. بدین سبب نباید هرگز از ارزشهای اسلامی دست کشید و همواره افراد ارزشی را در راس امور قرار داد تا دلسوزانه و با روحیه انقلابی کارها را پیش ببرند.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری با تاکید بر اینکه نماد انقلابی بودن "دهه فجر و نهم دی " است و حضور در این مناسبت ها ارزش فراوانی دارد. 
وی افزود:  بعد از انقلاب با فتنه هایی روبرو بودیم که ریشه آن عدم درک مبانی انقلاب است.
ایشان خاطرنشان کرد: همه مسئولان در کشور به برکت همین نظام توانستند در عرصه حضور داشته باشند لذا باید قدردان انقلاب باشند.
وی اظهار داشت: پاسدار خون شهدا باشیم و این انقلاب را "برکت" بدانیم.
حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم زاده در پایان گفت: لازمه ی "وحدت"  وجود یک محور است و آن قول امام خمینی و ولایت فقیه است. پشتیبان ولایت فقیه باشیم تا به انقلاب آسیبی نرسد.
شایان ذکر است این مراسم توسط نهاد مقام معظم در دانشگاه و بسیج کارکنان به نمایندگی از ستاد گرامیداشت دهه فجر برگزار شد.