منابع الکترونیکی منابع الکترونیکی

منبع الکترونیکی IEEE: دسترسی به منبع الكترونیكی سایت

www.ieee.comدر دانشگاه تربیت معلم برای استفاده دانشجویان و اساتید محترم راه اندازی شد.

IEEE يكي از بزرگترين پايگاه­هاي اطلاعاتي در زمينه مهندسي برق، تكنولوژي اطلاعات، الكترونيك، كامپيوتر، فيزيك، فيزيك كاربردي و علوم وابسته مي­باشد.       
*دسترسي به این پایگاه از سایت دانشگاه خوارزمي امكان پذير مي باشد.

مجلات الزویر Elsevier:

اشترااک 1200 مجله ناشر الزویر که اامسال برای اولین بار بصورت pE-Base خریداری شده است. لازم بذکر است دسترسی به این مجلا ت برای سال جاری 2005و چهار سال قبل از آن ممکن است. این سایت اصل مقاله همراه با چکیده مقاله را دراختیار می گذاردو حدود هفت میلیون مقاله تمام متن که روزانه روزآمد میشوند که جامع ترین مجلات را در تقریبا تمام موضوعهای علمی در ژورنالهای معتبر علمی داراست، پوشش مضوعی این مجلات بعبارت زیر است :علوم زیستی، شیمی، بیو شیمی، میکروبیولوژی، فنی و مهندسی، علم مواد، فیزیک، ریاضیات، علوم کامپیوتر، زمین شناسی، داروسازی و سم سازی، بیولوژی، آسیب شناسی، اقتصاد، علوم اجتماعی، ریاضیات،آمار و... .

آدرس اینترنتی :www.sciencedirect.com

*دسترسي به این پایگاه از سایت دانشگاه تربیت معلم امكان پذير مي باشد.

 بانک اطلاعاتی EBSCO: این بانک اطلاعاتی خود از چندین بانک اطلاعاتی تشکیل شده است و تا پایان مرداد ماه در اختیار است، این بانکها تمام متن و تمام تصویر هستند.در ذیل اطلاعات مختصری در مورد بعضی از بانکهایی که دانشگاه خریداری  شده ملاحظه می فرمایید:

pAcademic Search Elite: این دیتابیس با عنوان بانک اطلاعات تحقیقات علمی منتخب اصل مقاله بیش از 1250مجله معتبر علمی بصورت تمام متن و تمام تصویر از سال 1990و چکیده از سال 1984 از 3000 مجله با پوشش کاملی از تمامی علوم دانشگاهی است. پوشش مضوعی این مجلات بعبارت زیر است: علوم، علوم انسانی، علوم اجتماعی، زبان و زبان شناسی، علوم اجتماعی ، حقوق، ادبیات، علوم کامپیوتر و بتازگی زمین شناسی ، شیمی و ... .

Academic Search Premier : اين بانك اطلاعاتي بزرگترين بانك علمي چند منظوره تمام متن دنيا است كه اختصاصاً براي موسسات تحقيقاتي و دانشگاهها طراحي شده است. اين بانك اطلاعاتي علاوه بر داشتن ارزشمندترين و پرشمارترين مجموعه نشريه هاي تمام متن ويرايش شده، اطلاعات حياتي و با ارزشي از منابعي كه در بانكهاي اطلاعاتي ديگر يافت نمي شود را ارائه مي كند. اين بانك اطلاعاتي حاوي مقالات تمام متن 4700 نشريه علمي مي باشد كه تاريخ مقالات تمام متن در بيش از 100 عنوان آنها به سال 1975 يا پيش از آن باز مي گرردد. بانك اطلاعاتي pAcademic pSearch Premier شامل تصاويرpPDF براي بيشتر نشريه ها بوده و بسياري از اين pPDFها قابل جستجو و به صورت رنگي هستند. موضوعات گوناگون موجود در اين بانك منبع ارزشمندي براي پشتيباني از كليه برنامه هاي آموزشي در سطوح مختلف مي باشد. اين مجموعه علمي، نشريه هاي تمام متن براي تقريباً تمام زمينه هاي مطالعات علمي كه شامل علوم اجتماعي، علوم انساني، آموزش علوم كامپيوتر، مهندسي، فيزيك، شيمي، زبان و زبان شناسي، هنر و ادبيات، علوم پزشكي و غيره را فراهم مي آورد.

Business Source Premier : اين بانك اطلاعاتي اختصاصاً  براي مدارس بازرگاني، دانشكده هاي علوم اجتماعي، مديريت و اقتصاد و كتابخانه ها طراحي شده است و شامل 7400 نشريه علمي تمام متن و نشريات تجاري، بازرگاني، علوم اجتماعي و انساني مي باشد كه مباحث مديريت، اقتصاد، حسابداري، تجارت بين المللي و غيره را در برمي گيرد. pBusiness Source Premierحاوي مقالات تمام متن از بهترين نشريههاي موجود در زمينه علوم مذكور است و بخصوص در دو زمينه مديريت و بازرگاني بسيار برتر مي باشد.

راهنماي جستجو: PDF

آدرس اینترنتی : http://www.daneshyar.org/products.php?sh=&proid=12&serid=1&status=on

 بانک اطلاعاتی ProQuest: اين مجموعه از قويترين و بزرگترين مجموعه هاي تمام متن / تمام تصوير دنيا استكه شامل خلاصه مقالات بيش از 7000 مجله است كه حدود 3500 مجله آن بصورت تمام متن تمام تصوير عرضه گرديده است.پوشش مضوعی این مجلات بعبارت زیر است: علوم، علوم انسانی،علوم اجتماعی، زبان و زبان شناسی، علوم اجتماعی ، علوم کامپیوتر  و ... .

راهنماي جستجو:      PDF       

آدرس اینترنتی :      http://proquest.umi.com/login

 

مجلات الكترونيكي ACS: بخش انتشارات pACS سعي دارد تا براي اعضا انجمن علمي جهاني يك مجموعه جامع را با كيفيت بالا در ارتباط با شيمي و علوم مرتبط  ارائه دهد.در حال حاضر بيش از 30 مجله و نشريه ويرايش شده توسط اين ناشر به صورت تمام متن(pfulltext)  ارائه مي شود . سالانه در حدود 140000 صفحه تحقيقاتي هم به صورت نسخه هاي چاپي و هم به صورت صفحات وبي منتشر مي شوند و به همراه اين مقدار 90000 صفحه اطلاعات نيز در شبكه در دسترس مي باشند. با ايجاد pACS Journal Archives در سال 2004 دستيابي به 3 ميليون صفحه مقالات شيمي كه متعلق به سال 1879 به بعد بودند ميسر گرديد. انتشارات pACS يكي از بخش هاي انجمن شيمي آمريكا مي باشد. pACS در سال 1876 تاسيس شد و بزرگترين انجمن شيمي مي با شد كه بيش از 163000 عضو دارد. pACS تحقيق هاي دانشگاهي و كنفرانس هاي علمي را نيز ارائه مي نمايد.

 راهنماي جستجو:  ‌      pPDF

آدرس اینترنتی :http://pubs.acs.org

 

 

بانك اطلاعات نشريات كشور : magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.

آدرس اينترنتي :http://www.magiran.com

 

 

گزارشهای استنادی نشریات

گزارش ‏‏های استنادی نشريات فارسی به بررسی، ارزيابی و رتبه بندی نشريات معتبر می پردازد. روش کمی مورد استفاده، مبتنی بر ميزان استفاده نويسندگان و در سطحی بالاتر، نشريات از نشريات و مجموعه مقالات آنها، بنيانگذاری شده است. اين روش يکی از روشهای متداول در علم سنجی است که موسسات سنجش و اندازه گيری مانند موسسه اطلاعات علمی برای ساليان نسبتا طولانی از آن استفاده می کنند.

راهنماي جستجو: PDF

آدرس اينترنتي : jcr.isc.gov.ir

نمایه استنادی علوم ایران (full text)

آدرس اينترنتي : sci.isc.gov.ir

 

پایگاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی

آدرس اینترنتی: SID.IR